Opublikowano Dodaj komentarz

Rodzaje zajęć nauki pływania

Nauka pływania

Rodzaj nauki dla dzieci odbywa się w sesjach indywidualnych i grupowych

Pływanie ma doskonały wpływ na rozwój dzieci, gdyż buduje ich ciało oraz osobowość. Uważany jest za najbezpieczniejszy sport dla zdrowia i kondycji. Wzmacnia ciało, rozciąga kręgosłup, pokonuje słabości, rozwija wytrwałość, dostarcza nowych doświadczeń i uwalnia endorfiny, czyli hormon szczęścia. To także świetny zamiennik dla stworzenia nawyku aktywnego spędzania czasu.

Zajęcia indywidualne

Indywidualne zajęcia dla dzieci w szkołach pływania zapewniają dzieciom w wieku szkolnym indywidualną naukę pływania pod okiem profesjonalnego instruktora i w wybranym przez rodziców programie nauki. Treningi są dostosowane do poziomu umiejętności dziecka i obejmują ćwiczenia techniczne, gry i zabawy.

Cele zajęć indywidualnych są ustalane przez instruktora na początku każdego szkolenia, aby zapewnić bezpieczną naukę.

Zajęcia grupowe

Grupowe zajęcia pływania dla dzieci działają motywująco. W zajęciach wykorzystuje się specjalnie opracowane programy nauki pływania prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia te są dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Odbywają się zazwyczaj w grupach do 10 dzieci i są podzielone według zdolności, wieku.

Celem zajęć grupowych jest pomoc dzieciom w poczuciu bezpieczeństwa i pewności siebie w wodzie oraz wyrobienie właściwych nawyków i postaw wobec wody.

Dzięki doskonale wykwalifikowanej i pełnej pasji kadrze, możemy zagwarantować najlepszą możliwą opiekę dla Twojego dziecka. Rozumiemy, że nauka idzie w parze z zabawą, dlatego drodzy rodzice możecie być pewni, że Wasze dziecko będzie miało u nas pozytywne doświadczenia.

Więcej na stronie: www.instruktorchelmiec.pl

Bezpieczne i efektywne nauczanie wszystkich uczestników

Nadrzędną misją naszej szkoły pływania jest zapewnienie bezpiecznego i efektywnego nauczania dla wszystkich uczestników. To wyróżnia naszą szkołę pływania spośród konkurencji. Wierzymy, że nauka pływania powinna być bezpieczna i przyjemna, dlatego zapewniamy, że lekcje są bezpieczne i skuteczne. Świadczenie jak najwyższej jakości usług i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom jest dla nas najważniejsze.

Opublikowano Dodaj komentarz

Kraul na piersiach – charakterystyka

kraul na piersiach

Spośród wielu znanych technik pływackich, kraul na piersiach jest jednym z najpopularniejszych. Przemawiać za tym może wiele czynników – przede wszystkim brak skomplikowania, łatwość nauczenia się go oraz zadowalające efekty w postaci szybkiego pływania. Nie bez powodu jest to jeden z podstawowych styli, z jakim zapoznają się wszystkie osoby, przystępujące do nauki pływania. Przyjrzyjmy się dokładniej tej technice.

Kraul na piersiach – charakterystyka

Niezaprzeczalną zaletą kraula na piersiach jest jego prostota – jest to jeden z najmniej skomplikowanych styli pływackich. Technika polega na naprzemiennych ruchach ramion oraz nóg pływaka, co powala zachować równowagę na powierzchni wody i poruszać się z zadowalającą prędkością. Ciało w tej technice znajduje się tuż pod taflą wody, na powierzchnię wystają jedynie głowa i barki pływającego oraz jego kończyny górne podczas wykonywania ruchu. 

To właśnie na ruchy ramion stanowią największy motor napędowy pływaka w tym stylu. Pływanie kraulem polega na naprzemiennych wymachach ramion, które kolistym ruchem najpierw wynurzają się z wody, by następnie powrócić do niej. Górne kończyny pływaka pracują tu więc jak turbiny, zagarniając wodę i popychając ciało do przodu. Aby technika działała skutecznie, należy pamiętać o odpowiednim ułożeniu dłoni: palce powinny być złączone i lekko zgięte w kształt przypominający łyżeczkę, by lepiej stawiać opór wodzie. Z każdym wymachem ramienia w górę dochodzi również do skrętu tułowia o około 45 stopni, podczas którego pływak może zaczerpnąć tchu. W czasie, gdy ramiona wykonują koliste ruchy, nogi pracują, wykonując szybkie, krótkie ruchy, zbliżone do pionowych nożyc. Działa to jako dodatkowy napęd dla pływaka oraz pozwala utrzymać równowagę tuż pod powierzchnią wody. Nie należy zapominać o pracy nóg, gdyż bez niej pływak szybko zacznie opadać na dno. 

Technika do kraula w stylu dowolnym.

Kraul na piersiach – nauka i ćwiczenia

Ćwiczenia nóg do kraula

Jak już zostało wspomniane, kraul należy do jednych z najprostszych do nauczenia styli pływackich. Jego naukę na basenie rozpoczyna się od ćwiczeń z deską. Uczeń kładąc się na powierzchni wody z niezatapialną deską trzymaną w wyprostowanych rękach, ćwiczy ruchy nóg. Gdy to ma już opanowane i potrafi bez problemu utrzymać się na wodzie samodzielnie, najczęściej instruktorzy przechodzą do nauki dokładanki i przekładanki. Są to dwa warianty tego samego ćwiczenia: polegają one na poruszaniu się po wodzie płasko w pozycji zwanej strzałką (ciało leżące na brzuchu, wyprostowane  ręce złączone przed sobą), wzbogaconym o naprzemienne ruchy ramion (w przypadku dokładanki ręce po każdym ruchu wracają na chwilę do domyślnej pozycji strzałki, w przekładance ramiona pracują cały czas i nie spotykają się). Od tych ćwiczeń łatwo można przejść do nauki właściwego kraula. Nie należy również zapominać o ćwiczeniach oddechowych – te można wykonywać zarówno na lądzie (poprzez głębokie wdechy i wydechy) jak i w wodzie, przy pomocy deski (np. poprzez zanurzanie się pod wodę, wstrzymując jednocześnie oddech i starając się utrzymać deskę bliżej dna basenu).

Kraul na piersiach – ćwiczenia nóg.

Opublikowano Jeden komentarz

Instruktor pływania

Kontakt z wodą wymaga od nas dobrego przygotowania. Jeśli mamy obawy i boimy się pływać, to potrzebujemy pomocy. Dobrym  rozwiązaniem może okazać się pomoc ze strony instruktora pływania. Jeśli chcemy szybko i w miarę bez kłopotów nauczyć się dobrze pływać, to z pewnością takie rozwiązanie jest dobrym wyjściem. Uczenie się samodzielnego pływania wcale nie jest takie proste, a z instruktorem umiejętność pływania wejdzie nam zwyczajnie w nawyk. Doświadczony instruktor wie jak zachęcić nas do nauki.

Warto szlifować technikę

 Z pewnością nie obejdzie się bez szlifowania właściwej techniki. To właśnie wybór techniki, w jakiej pływamy na ogromne znaczenie na całą naukę. Właściwy instruktor stara się wyprowadzić nas z błędu i oducza nas złych nawyków podczas pływania. Wiele z tych mniejszych błędów może przełożyć się ostatecznie na ich utrwalenie. W takich sytuacjach jest bardzo trudno wyeliminować błędy, dlatego lepiej zrobić to od razu. Jeśli wybieramy instruktora pływania, to zwróćmy uwagę na to, jakie posiada on wykształcenie. Ważna jest również liczba lat praktyki, ponieważ im osoba z większym dorobkiem, tym lepszym jest specjalistą. Stawiamy w końcu na najlepszych i właśnie dlatego ratownik wodny czy zawodowy pływak, to idealni kandydaci do nauki pływania, zwłaszcza dla osoby początkującej.

Pływanie stylem klasycznym

Umiejętności a nauka

 Same umiejętności instruktora to jednak połowa sukcesu z drugiej strony osoba ucząca musi umieć przekuć tę wiedzę w praktyczne zastosowanie. Sama teoria to niestety za mało, aby osiągnąć dobre wyniki w pływaniu. Jeśli instruktor dobrze radzi sobie z instruktażem, to z pewnością będzie on w stanie odpowiednio zmotywować swojego podopiecznego. Na pewno w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć lepsze wyniki i w pełni nauczyć się pływać. Nasz instruktor powinien być cierpliwy i przygotowany do każdego zagadnienia związanego z pływaniem. Korygowanie określonego stylu pływackiego to klucz do sukcesu. Nie trzeba się wahać, warto kontrolować naukę i wyciągać z niej ciekawe wnioski. Ukierunkowanie i systematyczność to gwarancja szybkiego sukcesu.