Opublikowano Jeden komentarz

Instruktor pływania

Kontakt z wodą wymaga od nas dobrego przygotowania. Jeśli mamy obawy i boimy się pływać, to potrzebujemy pomocy. Dobrym  rozwiązaniem może okazać się pomoc ze strony instruktora pływania. Jeśli chcemy szybko i w miarę bez kłopotów nauczyć się dobrze pływać, to z pewnością takie rozwiązanie jest dobrym wyjściem. Uczenie się samodzielnego pływania wcale nie jest takie proste, a z instruktorem umiejętność pływania wejdzie nam zwyczajnie w nawyk. Doświadczony instruktor wie jak zachęcić nas do nauki.

Warto szlifować technikę

 Z pewnością nie obejdzie się bez szlifowania właściwej techniki. To właśnie wybór techniki, w jakiej pływamy na ogromne znaczenie na całą naukę. Właściwy instruktor stara się wyprowadzić nas z błędu i oducza nas złych nawyków podczas pływania. Wiele z tych mniejszych błędów może przełożyć się ostatecznie na ich utrwalenie. W takich sytuacjach jest bardzo trudno wyeliminować błędy, dlatego lepiej zrobić to od razu. Jeśli wybieramy instruktora pływania, to zwróćmy uwagę na to, jakie posiada on wykształcenie. Ważna jest również liczba lat praktyki, ponieważ im osoba z większym dorobkiem, tym lepszym jest specjalistą. Stawiamy w końcu na najlepszych i właśnie dlatego ratownik wodny czy zawodowy pływak, to idealni kandydaci do nauki pływania, zwłaszcza dla osoby początkującej.

Pływanie stylem klasycznym

Umiejętności a nauka

 Same umiejętności instruktora to jednak połowa sukcesu z drugiej strony osoba ucząca musi umieć przekuć tę wiedzę w praktyczne zastosowanie. Sama teoria to niestety za mało, aby osiągnąć dobre wyniki w pływaniu. Jeśli instruktor dobrze radzi sobie z instruktażem, to z pewnością będzie on w stanie odpowiednio zmotywować swojego podopiecznego. Na pewno w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć lepsze wyniki i w pełni nauczyć się pływać. Nasz instruktor powinien być cierpliwy i przygotowany do każdego zagadnienia związanego z pływaniem. Korygowanie określonego stylu pływackiego to klucz do sukcesu. Nie trzeba się wahać, warto kontrolować naukę i wyciągać z niej ciekawe wnioski. Ukierunkowanie i systematyczność to gwarancja szybkiego sukcesu.

1 komentarz do “Instruktor pływania

  1. Instruktorzy na poziomie, sympatyczni z uśmiechem do dzieci. Mogłam lekcje pływania obserwować z restauracji lub z trybun basenu w Chełmcu. Instruktor na końcu lekcji informuje o postępach lub ewentualnych problemach, które chciał z moim dzieckiem wyeliminować. Polecam zarówno basen w Chełmcu jak i szkołę pływania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *